Středa 27. května 2020, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. května 2020 Valdemar

Zakázali vám kvůli blbýmu viru zábavu? Netruchlete, má to řešení!

13. 03. 2020 10:04:28
Nechtěla jsem psát o koronaviru, věřte mi, že ne. Ale dnes ráno na mě vyskočil tenhle článek a mě se po tom všem, co jsem zatím četla, udělalo tak fyzicky zle, že jsem to nemohla nechat být.

Musela jsem si ho vyfotit:

Není to pro ně jednoduchá situace! Nepříjemné volno!

Možná bylo cílem článku vyvolat vášně, už nevím, čemu věřit. Prý panikaříme, blbá vláda, směšná opatření, šíří se hysterie. Dobře, manipulace pomocí medií umí být mocná, já sama jsem se zezačátku nebyla moc jistá, jak moc brát zprávy vážně, i ve mně hlodaly pochybnosti, jestli to všechno není přehnané. To bylo tehdy, když to všechno propuklo někde daleko na východě. Pak se začaly množit zprávy z Itálie. Počet nakažených vzrůstal, a s ním i obavy. Teď, pár dní poté, tu máme nouzový stav.

Nejsem žádný extra odborník, ale řekla bych, že když už stát přistoupí k opatření, která ovlivní naprostou většinu národa, že nám všem asi fakt teče do bot. Nepřipadám si jako hysterka, ani blbec, když to začnu brát vážně. Nebo zodpovědně, chcete-li. Prostě zůstanu dřepět doma a polituju každého, kdo tuhle možnost nemá. Už když zakázali školy, tak bylo načase si to uvědomit. Místo toho se puberťáci v prázdninovém rozpoložení tlemili ze selfíček v obchoďácích a podnikavci organizovali velkorysé hlídání školních dětí. Za peníze, samozřejmě.

Řeknu vám to takhle, i když to všichni víte. Ten virus se šíří z huby do huby. Nebo do nosu. Mluvením, kašláním, osaháváním obličeje. To je celkem jedno. Prostě přeskočí z jednoho člověka na dalšího právě místy, které kryje rouška. Nepřipadáte si trochu jako idioti, když tohle víte, roušku doma máte, ale přesto vyrazíte mezi lidi bez ní? Vemte si, že lidi v republice vykoupili roušky tak, že nezbylo ani na chudáky z onkologie, ale nikdo ty roušky nenosí.

A já vám řeknu proč. Protože se každý bojí, že by byl trapnej. Přece hen v Lidlu nevytáhnu z kapsy roušku, když jí nikdo jiný na ksichtě nemá. A to je to. Kdyby to přišlo jako příkaz, že každý, kdo vezme za kliku od vlastního domu, současně musí přetáhnout přes nos a ústa roušku, tak by se to nemuselo hroutit. A hrotit. Podstatou je především to, že virus nepřeskočí z nemocného na zdravého, protože tohle zajistí i ta obyčejná rouška. To, že si jí nasadí i někdo, kdo se cítí naprosto fit, je prostě základ úspěchu. A že na vás rouška nevyzbyla? Neříkejte mi, že to nevymyslíte. Zadejte to jako domácí úkol svému puberťákovi. Pokud dokáže pochopit funkce svého iPhonu, pak bezpochyby zvládne sestrojit roušku třeba z potahu na matraci. I taková videa se šíří přes youtube.

A teď, proč to všechno píšu. Je to pro ty, co maj radost, jak na systém vyzráli. Jak to skvěle vymysleli. Jak moc stateční jsou, když netruchlí nad ztrátou zisku (třeba z večerního divadelního představení), a jak si to, i v této těžké době, umí užít s přáteli nad sklenicí alkoholu.

Prosimvás, dochází vám, že lidi z jiných profesí, třeba ze zdravotnictví, padají v těchto dnech na hubu? Protože k té běžné práci, na kterou jich už v dobách před koronavirem bylo málo, přibyla ještě práce s idioty, mezi které patříte? Tedy vy, co se bodře družíte a ještě se u toho fotíte.

Chápu, že máte starosti. Není práce, není výdělek. Jasně. Ale čím zodpovědněji se budeme k sobě navzájem chovat, tím dřív by to všechno mohlo pominout, chápete?

Co kdyby byla možnost vypomoci těm, kteří si o nedostatku práce můžou nechat zdát? Šli byste? Do nemocnic, do laboratoří, na pohotovost? Převlíkat postele, vynášet mísy, nebo doprovázet nemohoucí na potřebná vyšetření? Nebo si radši ťuknete půllitrem a pogratuluje si, jak to zvádáte?

Buďte solidární a pomožte.

Nebo držte hubu. A přetáhněte si přes ní apoň tu roušku z matrace, jo?

Autor: Kateřina Karolová | pátek 13.3.2020 10:04 | karma článku: 48.18 | přečteno: 28904x

Další články blogera

Kateřina Karolová

To nechcete zažít. Ani jako pacient, ani jako doktor. (Příběh 2. V zájmu alternativy)

Kdysi mi radil jeden starší kolega: „Nemějte mi to za zlé, ale vkročí-li do ordinace dětského lékaře matka s dítětem v šátku a jeřabinami okolo krku, je dobré, mít se na pozoru.“ Neberte mě za slovo, ale v něčem měl pravdu.

13.2.2020 v 21:46 | Karma článku: 48.15 | Přečteno: 50043 | Diskuse

Kateřina Karolová

To nechcete zažít. Ani jako pacient, ani jako doktor. (Příběh 1.- magnetické kuličky)

Série blogů, ze které dnes zveřejňuji první část, je věnována příběhům, které se týkají dětského lékařství a skutečně se staly. Myslím, že je potřeba, aby se o tom vědělo. Třeba to někomu zachrání život.

20.1.2020 v 16:43 | Karma článku: 48.11 | Přečteno: 79862 | Diskuse

Kateřina Karolová

Láká vás studium medicíny? Zvažte to! – část devátá (Lékař může za všechno!)

Dostal se ke mně sdílený text jedné paní, která děkovala lékařům z Uherského Brodu. Chtěla je pochválit za velmi vstřícný a neobvyklý přístup. Moc milý text. Bohužel, předposlední odstavec celkový dojem dost podělal. Posuďte sami:

29.12.2019 v 15:27 | Karma článku: 42.81 | Přečteno: 15877 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Míka

Korona jako nový normál

Od pondělí nemusíme venku nosit roušky a přesto je někteří nadále nosí. Na internetu jsem se setkal s kritickými pohledy na lidi, kteří chodí do hospod a zahrádek a tam chlastaj pivo, a baví se. To co svého času bylo normální.

27.5.2020 v 14:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Údajné historické nepresnosti v evanjeliu podľa Marka znižujú jeho dôveryhodnosť. 3. časť

Niektorí tvrdia, že evanjelium podľa Marka písal človek, ktorý vôbec nepoznal dobové zvyky v Palestíne v časoch Ježiša.

27.5.2020 v 14:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Pavel Rampas

Korona - už je čas na ohlédnutí?

Současná čísla kolem "pandemie" se zdají být velmi otimistická. Můžeme se tu a tam opět nadýchnout bez roušky i bez porušení zákona. Strach se zmírňuje. Statistici už mohou počítat opravdová čísla, ne průměry z odhadů.

27.5.2020 v 13:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 |

Bohm Vladimir

Kde je naše svobodná vůle?

Co jsme jako lidstvo ještě nevyzkoušeli? Měli jsme krále, císaře, vládce, tyrany, premiéry i prezidenty. Vyzkoušeli jsme komunismus, kapitalismus, nacismus, socialismus, liberalismus i demokracii.

27.5.2020 v 13:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Tady máme odpověď

Psal jsem o tom na svém blogu v článku „Napůl utajená mise“. V úterý 19. května přistál na Ben Gurionově letišti u Tel Avivu airbus z Abú Zabí. Se 14 tunami zdravotnické pomoci pro palestinské Araby.

27.5.2020 v 12:15 | Karma článku: 15.43 | Přečteno: 318 | Diskuse
Počet článků 56 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9776

Jsem dětská lékařka. V roce 2011, po třech letech praxe v české nemocnici, zklamaná situací v českém zdravotnictví, jsem po akci "Děkujeme, odcházíme" kývla na nabídku pracovního místa v Německu. O svých zkušenostech jsem psala domů, rodině a známým a následně se rozhodla dopisy zveřejnit formou blogů. Vznikla tak série nazvaná "Já, Doktorin", která nyní vychází i knižně (nakladatelství XYZ). Na svém blogu ponechávám prvních 10 dopisů, které definuje tohle: 

Žít v cizině není synonymem bohatství, dobrého života a skvělé práce. Žít v cizině znamená boj, tvrdou dřinu, obětování, samotu a odvahu. Být ponížen, opovrhnut, oklamán či dokonce zneužit. Je také synonymem vzdání se mnoha věcí a obětování se kvůli jiným pro lepší život…

Tato slova jsou určena pro ty, kteří nikdy neopustili svou zem a odváží se kritizovat nás všechny, kteří jsme s odvahou i strachem opustili pohodlí našich domovů, abychom hledali nové možnosti a lepší budoucnost…(zdroj: facebook, z veřejného profilu Život je boj)

Taky jsem máma. Mezi další série, které jsem na blozích stvořila, se tak přimíchaly i ty o dětech. Vyrostla jsem v paneláku, ale vzala si za muže chlapa s duší vesnickou. Žijem spolu od roku 2015 na valašských pasekách, kde trávím veškerý čas s našimi třemi malými dětmi. Kdysi jsem studovala medicínu v Praze, tančila akrobatický rokenrol, pracovala jako doktorin. Teď jsem na dovolené. Té mateřské. Na samotě u lesa. To snad mluví za vše...

Statistik: V Česku epidemie nebyla a není. Proto nevíme, kdy „skončí“

Jak probíhalo šíření nákazy virem SARS-CoV-2, zatím zcela přesně zmapováno není. V každém případě však slovo epidemie...

Stále více lidí platí za bydlení sexem. Kvůli krizi jejich počet vzrostl

Čím dál větší počet pronajímatelů ve Spojených státech a Británii žádá po svých nájemnících sex výměnou za odpuštění...

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer zrušily všechny prázdninové zájezdy

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...